Kawa, która spala tłuszcz

Jeśli poszukujesz naturalnych sposobów walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej zlokalizowanej wokół pasa, ud czy bioder, to myślę że informacje zawarte w tym artykule wzbudzą Twoje zainteresowanie. Otóż istnieją sposoby na to by poprzez proste zabiegi żywieniowe zmobilizować organizm do tego by chętniej sięgał po rezerwy tłuszczowe i intensywniej je spalał. Jak można tego dokonać?

Przeczytaj koniecznie:

Kawa w profilaktyce cukrzycy

W zasadzie potrzebne będą tylko dwa składniki, które z resztą najprawdopodobniej są obecne w Twojej kuchni: kawa i pieprz kajeński (papryka chilli).

Kawa jest źródłem kofeiny, która po pierwsze zwiększa wydatek energetyczny sprawiając, że spalamy więcej kalorii, z drugiej – hamuje łaknienie. Kofeina jednak sama w sobie zaburzać może działanie niektórych hormonów, co nie jest na dłuższą metę pożądane w kontekście pracy nad estetyką sylwetki. Zawarte w kawie polifenole znoszą jednak ten niekorzystny wpływ kofeiny. Tak więc kawa (podobnie jak zielona herbata) już sama w sobie skutecznie wspomaga odchudzanie. Nigdy jednak nie jest tak dobrze’ by nie mogło być lepiej.

Odchudzający potencjał kawy znakomicie uzupełnia pieprz kajeński, a dokładnie zawarta w nim kapsaicyna. Alkaloid ten działa termogennie, czyli zwiększa produkcję ciepła – które powstaje w organizmie przy udziale substratów energetycznych takich jak wolne kwasy tłuszczowe. Innymi słowy pieprz kajeński powoduje, że spalamy jeszcze więcej kalorii – z resztą „rozgrzewające” działanie ostrych przypraw jest odczuwalne nawet miejscowo, co łatwo sprawić…

Skuteczność połączenia kawy i pieprzu kajeńskiego we wspomaganiu odchudzania sprawdzane było w badaniach naukowych, gdzie okazało się, iż taki „mix” nie tylko doprowadza do zwiększenia wydatków energetycznych, ale także przyczynia się do obniżenia łaknienia i tym samym zmniejsza ilość dostarczanej energii z pokarmem. 

Wnioski: szukasz naturalnego sposobu na przyspieszenie procesu odchudzania: włącz do diety kawę i paprykę chilli. Oba składniki możesz połączyć w ramach jednego napoju (ale unikaj dodatku mleka – kazeina blokuje działanie kapsaicyny) bądź też możesz je spożywać osobno.  Przy okazji warto też wziąć pod uwagę dodatek innych przypraw wspomagających odchudzanie takich jak cynamon, imbir czy pieprz czarny.