BLACK WEEK • 60% RABATU NA PLANY Z KODEM: BLACK

Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jak często się odchudzamy?

Jak często się odchudzamy?
Ciekawe, czy zauważyliście interesujący paradoks…? Z jednej strony na ulicach widzimy coraz więcej osób, które borykają się z nadmiernymi kilogramami. Z drugiej strony, gdy rozmawia się ze znajomymi, bardzo często słyszy się deklarację: zaraz zaczynam dietę! Z reguły nie chodzi jednak o zmianę stylu odżywiania a o typową dietę, której celem jest redukcja tkanki tłuszczowej.

Ten trend jest widoczny od wielu lat w badaniach naukowych, o czym informują nas np. dane dostarczone przez Światową Organizację Zdrowia - WHO, które wyraźnie stwierdzają, że stopień otyłości zwiększył się trzykrotnie(!) w stosunku do roku 1975. A musimy pamiętać, że są to dane biorące również pod uwagę kraje, gdzie głód jest na porządku dziennym. Już sześć lat temu (2016 r.) u prawie 2 000 000 000 dorosłych ludzi (!) stwierdzono nadwagę lub otyłość! A pamiętajmy, że licznik ciągle bije w górę…!

Wszyscy mówimy o konieczności redukcji wagi

Choć na podstawie własnych doświadczeń muszę stwierdzić, że częściej to zdanie pada z ust kobiet. Szukając danych czy jest to moje odosobnione wrażenie, czy też coś może jest „na rzeczy”, natknąłem się na dane dostarczone przez producenta gotowych dań z Wielkiej Brytanii, które pokazują dość smutną rzeczywistość.

Czy żyjemy w stanie permanentnej diety?

W pewien sposób, bazując na tych danych, mogę odpowiedzieć twierdząco. Okazuje się bowiem, że 9 na 10. mieszkanek Wielkiej Brytanii się odchudzało. Widzimy zatem, że dieta jest bliska prawie każdej kobiecie (mamy na to dowody w przypadku Wielkiej Brytanii).

Jednorazowa dieta?

Nic z tych rzeczy! Na podstawie tego samego badania okazuje się, że przeciętna Brytyjka odchudza się dwa razy do roku. Za każdym „epizodem dietetycznym” traci około 5 kg wagi. Dane, które za chwilę przedstawię, są jeszcze bardziej szokujące! Naukowcy z firmy kateringowej przyjęli, że Brytyjki żyją średnio 82 lata i ważą około 70 kg. W tym momencie zaprzęgli narzędzia statystyczne do pracy i okazało się, że jeśli proces „permanentnej diety” rozpocznie się po osiągnięciu pełnoletności, to przez okres swojego życia, zgubi/utraci ponad dziewięciokrotnie swoją wagę!

Krótkie epizody dietetyczne?

Nic z tych rzeczy! Przy założeniu, że przeciętna dieta redukcyjna trwa 7 tygodni, w przeliczeniu na dwa epizody dietetyczne w ciągu roku oraz czas dorosłego życia, ukaże nam się obraz, że przeciętna Brytyjka (ogólnie kobieta?) spędza ponad 17 lat swojego życia, odchudzając się!

Dlaczego „idę na dietę”?

Jako główną przyczynę mieszkanki Wielkiej Brytanii wskazują kurczenie się ubrań. Oczywiście nie mam tutaj na myśli błędów fabrycznych czy problemów z praniem. Drugim „motywatorem” do podjęcia kolejnego „epizodu dietetycznego” są wakacje letnie. A dopiero na trzecim miejscu - przyczyny zdrowotne.

Widzimy zatem, jak nisko cenimy swoje zdrowie… Dodatkowy wniosek nasuwa się sam. Jako społeczeństwo potrafimy tracić kilogramy, jednak mamy zdecydowany problem z utrzymaniem raz zdobytej sylwetki…

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.