Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Pomysły na śniadania bogate w białko

Pomysły na śniadania bogate w białko
Spożywanie białka w trakcie pierwszego posiłku zwiększa uczucie sytości i zmniejsza ochotę na podjadanie w ciągu dnia. Udowodniono, że śniadanie zawierające jajka pomaga zredukować liczbę kalorii spożywanych w ciągu dnia. Warto zadbać o to, by w śniadaniu obecne były proteiny. Co wybrać, gdy znudzi nam się jajecznica lub gotowane jajka?

Wykazano, że poziom greliny, hormonu pobudzającego uczucie głodu, jest znacznie wyższy po śniadaniu bogatym w węglowodany niż bogatym w białka jaj. Dobrze jest więc sięgać po jajka spożywając pierwszy posiłek.

Co jeśli jajecznica nam się znudziła lub po prostu ciężko zabrać nam ją do biura?

Możliwości jest wiele. Nie należy zamykać się na standardowe połączenia. Gdy mam otwartą głowę na nowe pomysły, nie popadniemy w rutynę i nie znudzimy się posiłkami. Jajka stwarzają niekończącą się liczbę pomysłów. Jajecznica i gotowane jajka to tylko podstawowe dania, jakie możemy z nich przygotować.

Omlety

Świetnym pomysłem są wszelkiego rodzaju omlety. Placuszki przygotowane z tartej marchewki, cukinii i jajek z dodatkiem mąki kokosowej sprawdzą się świetnie jako śniadanie zarówno w domu, jak i na wynos. Można przygotować je dzień wcześniej i bez problemu zabrać następnego dnia w pudełku do biura.

Zapiekanki

Jajka to również świetna baza do tworzenia różnego rodzaju wypieków i zapiekanek. Nisko węglowodanowy chlebek, bogaty w proteiny, przygotowany na bazie tartej cukinii, jajek i mąki kokosowej, to również ciekawa propozycja. Można podawać go z przygotowanym samodzielnie pasztetem, pieczonym mięsem czy po prostu serem pleśniowym.

Naleśniki

Możemy również usmażyć naleśniki. Moja propozycja to wytrawne naleśniki z mąki kokosowej ze szpinakiem i serem ricotta lub wersja na słodko z kremem czekoladowym przygotowanym na bazie awokado, kakao i banana.

Sałatki

Wśród śniadaniowych pomysłów należy wymienić również wszelkiego rodzaju sałatki, do których dodamy białkowy wkład. Mogą to być jajka, pieczone mięsa, sery pleśniowe, sery kozie.

Co można przygotować, gdy mamy trochę więcej czasu?

Na sobotnie czy niedzielne śniadanie, gdy czasu jest nieco więcej, polecam skorzystać z piekarnika. Omlet zapiekany z kurkami i salami czy też jajka zapiekane w połówkach awokado, to tylko nieliczne propozycje, jakie można wykonać.

Podsumowanie

Warto zadbać o dostarczenia białka w pierwszym posiłku. Zwiększy to uczucie sytości i zmniejszy chęć na podjadanie w ciągu dnia. Zdrowe jedzenie nie musi być nudne. Szukaj połączeń, które zadowolą Twoje podniebienie.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.