Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Forum

Stworzymy dla Ciebie

Indywidualny plan Dietetyczny

Sprawdź ofertę

Poznaj nasz nowy

Kalkulator kalorii

Wypróbuj go
Artykuły
Sklep

Czy Power Joga to jeszcze joga, czy już trening cardio?

Czy Power Joga to jeszcze joga, czy już trening cardio?
Power joga powstała w Stanach Zjednoczonych w połowie lat 90. Praktyka ta została stworzona przez dwóch amerykańskich nauczycieli jogi, którzy chcąc zarazić coraz szersze grono osób miłością do jogi, zmodyfikowali tradycyjną i surową praktykę tak, aby stała się ona bardziej atrakcyjna dla ogółu społeczeństwa, a jednocześnie nadal pozwalała korzystać z pozytywów starożytnej praktyki.

Choć wielu nauczycieli jogi nie uznaje Power jogi za praktykę holistyczną łączącą ciało i umysł, to jednak styl ten zyskuje coraz więcej entuzjastów na całym świecie.

Jak wygląda Power Joga?

Power joga łączy w sobie surowy charakter stylu Ashtangi jogi, ale pozwala na elastyczność w budowaniu sekwencji. Każda praktyka power jogi jest inna, ale kładzie duży nacisk na budowanie siły mięśniowej, elastyczności ciała, a także na koncentrację i relaks.

Intensywność power jogi mocniej opiera się na budowaniu kondycji, siły i wytrzymałości, jednocześnie pozwalając pozbyć się napięć i blokad na poziomie energetycznym i mentalnym. Intensywność zajęć pozwala nam oczyścić głowę z myśli oraz skoncentrować się na ciele i oddechu.

Wyższa intensywność i lepsze spalanie tkanki tłuszczowej

Na power jodze spalisz więcej kalorii niż na innych zajęciach jogi, dlatego praktyka ta świetnie sprawdzi się w utracie wagi. Pomimo tego, że power joga różni się od innych stylów jogi, a jej intensywność bardziej przypomina trening cardio to nadal daje nam poczucie głębokiego połączenia ze swoim ciałem i duchem oraz możliwość zaczerpnięcia głębokiego relaksu po praktyce. Ponieważ sekwencje w Power jodze są indywidualnie dobierane, ważne jest, aby wybrać dobrego nauczyciela, który potrafi połączyć intensywność zajęć z holistyczną praktyką uzdrawiająca ciało i umysł.

W artykule mówimy o: Trening