Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Czy Power Joga to jeszcze joga, czy już trening cardio?

Czy Power Joga to jeszcze joga, czy już trening cardio?
Power joga powstała w Stanach Zjednoczonych w połowie lat 90. Praktyka ta została stworzona przez dwóch amerykańskich nauczycieli jogi, którzy chcąc zarazić coraz szersze grono osób miłością do jogi, zmodyfikowali tradycyjną i surową praktykę tak, aby stała się ona bardziej atrakcyjna dla ogółu społeczeństwa, a jednocześnie nadal pozwalała korzystać z pozytywów starożytnej praktyki.

Choć wielu nauczycieli jogi nie uznaje Power jogi za praktykę holistyczną łączącą ciało i umysł, to jednak styl ten zyskuje coraz więcej entuzjastów na całym świecie.

Jak wygląda Power Joga?

Power joga łączy w sobie surowy charakter stylu Ashtangi jogi, ale pozwala na elastyczność w budowaniu sekwencji. Każda praktyka power jogi jest inna, ale kładzie duży nacisk na budowanie siły mięśniowej, elastyczności ciała, a także na koncentrację i relaks.

Intensywność power jogi mocniej opiera się na budowaniu kondycji, siły i wytrzymałości, jednocześnie pozwalając pozbyć się napięć i blokad na poziomie energetycznym i mentalnym. Intensywność zajęć pozwala nam oczyścić głowę z myśli oraz skoncentrować się na ciele i oddechu.

Wyższa intensywność i lepsze spalanie tkanki tłuszczowej

Na power jodze spalisz więcej kalorii niż na innych zajęciach jogi, dlatego praktyka ta świetnie sprawdzi się w utracie wagi. Pomimo tego, że power joga różni się od innych stylów jogi, a jej intensywność bardziej przypomina trening cardio to nadal daje nam poczucie głębokiego połączenia ze swoim ciałem i duchem oraz możliwość zaczerpnięcia głębokiego relaksu po praktyce. Ponieważ sekwencje w Power jodze są indywidualnie dobierane, ważne jest, aby wybrać dobrego nauczyciela, który potrafi połączyć intensywność zajęć z holistyczną praktyką uzdrawiająca ciało i umysł.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.