Power joga powstała w Stanach Zjednoczonych w połowie lat 90. Praktyka ta została stworzona przez dwóch amerykańskich nauczycieli jogi, którzy chcąc zarazić coraz szersze grono osób miłością do jogi, zmodyfikowali tradycyjną i surową praktykę tak, aby stała się ona bardziej atrakcyjna dla ogółu społeczeństwa, a jednocześnie nadal pozwalała korzystać z pozytywów starożytnej praktyki.
Choć wielu nauczycieli jogi nie uznaje Power jogi za praktykę holistyczną łączącą ciało i umysł, to jednak styl ten zyskuje coraz więcej entuzjastów na całym świecie.
Jak wygląda Power Joga?
Power joga łączy w sobie surowy charakter stylu Ashtangi jogi, ale pozwala na elastyczność w budowaniu sekwencji. Każda praktyka power jogi jest inna, ale kładzie duży nacisk na budowanie siły mięśniowej, elastyczności ciała, a także na koncentrację i relaks.
Intensywność power jogi mocniej opiera się na budowaniu kondycji, siły i wytrzymałości, jednocześnie pozwalając pozbyć się napięć i blokad na poziomie energetycznym i mentalnym. Intensywność zajęć pozwala nam oczyścić głowę z myśli oraz skoncentrować się na ciele i oddechu.
Wyższa intensywność i lepsze spalanie tkanki tłuszczowej
Na power jodze spalisz więcej kalorii niż na innych zajęciach jogi, dlatego praktyka ta świetnie sprawdzi się w utracie wagi. Pomimo tego, że power joga różni się od innych stylów jogi, a jej intensywność bardziej przypomina trening cardio to nadal daje nam poczucie głębokiego połączenia ze swoim ciałem i duchem oraz możliwość zaczerpnięcia głębokiego relaksu po praktyce. Ponieważ sekwencje w Power jodze są indywidualnie dobierane, ważne jest, aby wybrać dobrego nauczyciela, który potrafi połączyć intensywność zajęć z holistyczną praktyką uzdrawiająca ciało i umysł.
Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.