BLACK WEEK • 60% RABATU NA PLANY Z KODEM: BLACK

Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Dwa przyrządy treningowe – kompleksowy trening przy niewielkim wydatku

Bywa tak, że nie lubicie ćwiczyć w miejscach, w których przebywają tłumy – co się obecnie dzieje we wszystkich klubach fitness i na siłowniach. Wiadomo - wielkimi krokami zbliża się Sylwester, forma się sama nie zrobi ;-) A gdy do tego brakuje czasu na dojazd na trening, a trochę gotówki należałoby oszczędzić na świąteczne prezenty … Stajemy przed dylematem…

Ćwiczyć czy nie ćwiczyć?

Odpowiedzią was nie zaskoczymy. Wiadomo, że dzień bez treningu to dzień stracony! ;-) Podpowiemy jednak, jakie gadżety treningowe warto kupić, aby faktycznie były przydatne, a do tego nie kosztowały fortuny.

Piłka rehabilitacyjna, swiss ball, stability ball

Niepozornie wygląda tylko do momentu, w którym rozpoczynamy ćwiczenia. Doskonale rozwija zmysł równowagi, przeznaczona jest dla każdej grupy wiekowej (także dla osób starszych i kobiet w ciąży/po porodzie, przy rehabilitacji). Podczas treningu ze swiss ball zaangażowane są praktycznie wszystkie partie mięśniowe: klatka piersiowa, barki, plecy, brzuch, uda (m.dwugłowy, czworogłowy), pośladki, biceps oraz triceps.

Przykładowe ćwiczenia z użyciem piłki

Należy pamiętać, by, kupując piłkę, dobrać jej rozmiar do wysokości ciała. Najczęściej można spotkać się z następującymi zaleceniami (wzrost – średnica piłki):

  • do 165 cm – 55 cm,
  • do 175 cm – 65 cm,
  • do 185 cm – 75 cm,
  • powyżej 185 cm – 85 cm.

Cena: 40 – 120 zł

Gumy oporowe, taśmy rehabilitacyjne

Od dawna używane podczas zajęć fitness oraz oczywiście zabiegów rehabilitacyjnych, niestety niedocenione jeszcze na siłowniach, a szkoda! Dzięki temu, że do dyspozycji mamy różne długości taśm i zróżnicowane poziomy oporu (oznaczone kolorami), to możliwości ich wykorzystania podczas treningu są ogromne.

Są lekkie, małe, zawsze można je ze sobą zabrać. Stanowią świetną alternatywę dla standardowych „ciężarów”.

Przykładowe ćwiczenia z użyciem taśm rehabilitacyjnych

Cena: 15 – 25 zł za 150 cm taśmy (w zależności od poziomu oporu)

Więcej nie znaczy lepiej – wybieraj z głową

Czasami mam wrażenie, ze kobiety bardziej lubią kupować przyrządy treningowe, niż ich faktycznie używać. W zakamarkach niejednego domu znajdziecie upchnięte: hula hop, stepper, skakankę (ją akurat warto wygrzebać z tych czeluści), motylek (do ćwiczenia mięśni ud), różne dziwne wynalazki mające pomagać w treningu mięśni brzucha, a gdzieniegdzie trafi się rowerek lub bieżnia (służące jako dodatkowy wieszak).

Po części wynika to z tego, że nie do końca wiemy, jak ćwiczyć i ,gdy efekty się nie pojawiają, szybko wyrzucamy w kąt zbędny gadżet. Winny jest także słomiany zapał, bo chcemy wszystko teraz, zaraz, już i kupimy każdy sprzęt, jeżeli tylko producent „gwarantuje 100% satysfakcji”.

Tym razem podejdźmy do treningu z głową i zdecydujmy się na takie przyrządy treningowe, dzięki którym przeprowadzimy naprawdę skuteczny trening całego ciała. No i dodatkowo ich zakup nie poczyni spustoszenia w portfelu.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.