Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Odchudzanie nie musi być uciążliwe!

Skuteczne odchudzanie jest poważnym wyzwaniem nie tylko dla silnej woli, zmiana nawyków żywieniowych wymaga nierzadko wprowadzenie gruntownych zmian organizacyjnych w codziennym trybie życia. Kłopotów przysparza także fakt, iż z dawnymi przyzwyczajeniami trudno jest się rozstać. Jak jednak pokazuje praktyka, mimo tych wszystkich niedogodności, osiągnięcie wymarzonej sylwetki nie musi pozostawać w sferze niespełnionych marzeń. Redukcję tkanki tłuszczowej można sobie umilić i istnieje na to kilka sprawdzonych sposobów.

Dobre i złe podejście

Walka z nadmiarem kilogramów przedstawiane często bywa często jako zestaw matematycznych zadań do wykonania. W końcu trzeba przecież wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, uwzględnić odpowiedni deficyt kaloryczny, a także liczyć wartość energetyczną spożywanych pokarmów! Tak naprawdę ważne są nie tylko liczby i arytmetyczne zadania, ale także kwestie psychologiczne i indywidualne podejście do odchudzania. Jednostki zdeterminowane, chętne do poszerzania swojej wiedzy, intensywnie trenujące – częściej osiągają sukces niż osoby, które poszukują wymówek, czy też nie chcą męczyć się bądź rezygnować z ulubionych pokarmów.

Zmień swoje nastawienie

Chcąc ułatwić sobie życie i walkę z nadprogramowymi kilogramami trzeba wypracować w sobie odpowiednie podejście, wzbudzić i następnie stale podsycać motywację, cały czas mieć przed oczami cel i wizualizować finalny skutek swoich starań. To banalne rozwiązanie jest naprawdę skuteczne, gdyż pobudza do działania, a przy nim tak mniejsze jak i nawet większe wyrzeczenia nabierają sensu. Tymczasem poczucie, iż podejmowane działania są sensowne jest jednym z głównych czynników pozwalających utrzymać wysoki poziom determinacji i konsekwencji.

Umiarkowany optymizm – klucz do sukcesu

Pozytywne nastawienie ma nieocenioną wręcz siłę. Takie podejście pomaga wytrwać w założeniach diety redukcyjnej i treningu, a w niektórych wypadkach pozwala wręcz czerpać radość z podjętych trudów. Warto mieć na uwadze, że walka z własnymi słabościami, niwelowanie wieloletnich zaniedbań oraz ich skutków stanowi dodatkowe źródło satysfakcji i przyczynia się do zadowolenia z siebie. Powinny o tym pomyśleć osoby, które traktują redukcję „śmiertelnie” poważnie, popadając w depresję przy każdym możliwym potknięciu, zaniżając wartość własnych dokonań.

Podsumowanie

Najprostszym sposobem na zmniejszenie uciążliwości zabiegów ukierunkowanych na redukcję tkanki tłuszczowej jest zmiana sposobu myślenia. Brzmi to dość przewrotnie, ale po głębszym zastanowieniu okazuje się logiczne i… proste. Nad nastawieniem można bowiem pracować, a efekty pojawiają się o wiele szybciej niż można byłoby się spodziewać.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.