Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Skąd wziąć czas na dietę?

Skąd wziąć czas na dietę?
Wiele osób uważa, że nie może sobie pozwolić na „trzymanie” sportowej diety, ponieważ studiuje, pracuje, ma rodzinę lub po prostu nie chce całego dnia spędzać w kuchni. I wiecie co? Ja to doskonale rozumiem. Tylko, że dieta sportowa to nie jest wymysł bezrobotnych pustelników, którzy z braku lepszych zajęć cały czas przyrządzają posiłki, lecz sposób odżywiania biorący pod uwagę nie tylko cel jaki przed sobą stawiamy (zbudować mięsnie / zrzucić tłuszcz), ale również nasze możliwości

Z pewnością nie byłoby uczciwe, gdybym zaczął teraz zapewniać, że komponowanie sportowej diety to zajęcie trywialne, niewymagające zaangażowania czy poświęcenia. Niestety, podobnie jak istnieje konieczność wygenerowania kilku godzin tygodniowo na treningi, tak też należy kilka godzin w tygodniu wygospodarować na przygotowanie posiłków. Obie kwestie nie powinny budzić żadnych wątpliwości i żadna nie powinna stanowić priorytetu względem drugiej. Jednocześnie, ani trening ani dieta nie powinny też absorbować zbyt wiele czasu i dezorganizować nam życia.

Jak znaleźć czas na dietę i gotowanie?

Najlepszą opcją jest zarezerwowanie jednej godziny dziennie na hurtowe przygotowanie posiłków. Sam w wypadku bardziej napiętego harmonogramu zazwyczaj robię to wieczorem. Gotuję mięso, rybę, jaja, ryż, ziemniaki – zależnie od tego, na co mam ochotę. Kroję warzywa i robię sałatki.

W ciągu około 40 minut mam zazwyczaj przygotowane 3 – 4 posiłki na kolejny dzień. Przy czym staram się urozmaicać posiłki korzystając z rozmaitych przepisów. Myślę, że taka opcja mogłaby być sensowna również w Twoim wypadku. Pamiętaj, iż nie musisz jeść sześciu posiłków co równe trzy godziny. Cztery lub nawet trzy dobrze zbilansowane kulinarne pozycje w ciągu dnia wystarczą w zupełności.

Co jeszcze można zrobić?

Komponując dietę warto też uwzględniać produkty żywnościowe, które nadają się do bezpośredniej konsumpcji bez obróbki kulinarnej. Migdały, orzechy, owoce, kefiry, twarogi i soki warzywne to mobilne i wartościowe źródła składników odżywczych, przy pomocy których można zafundować sobie np. drugie śniadanie.

Również odżywki białkowe i węglowodanowo-białkowe stanowić mogą uzupełnienie sportowej diety, zwłaszcza w okolicy treningowej. Nie wymagają one praktycznie żadnego przygotowania, jedynie zalania wodą lub mlekiem.

Podsumowanie

Mówi się, że doba ma tylko 24h godziny i oczywiście trudno z tym faktem się spierać. Jakimś cudem jednak niektórym osobom, w ramach tej samej doby, udaje się w taki sposób gospodarować czasem, aby starczyło go również na przygotowanie zbilansowanych i smacznych posiłków.

Nie ma więc powodów, aby Tobie miało się nie udać! Tak naprawdę sukces to tylko kwestia motywacji i organizacji planu dnia, a nie realnego braku sposobności. Czas jest i każdy ma go tyle samo, trzeba z niego po prostu umiejętnie korzystać.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.