Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jak czyścić domowy sprzęt treningowy?

Jak czyścić domowy sprzęt treningowy?
Ćwicząc w domu, z pewnością jesteśmy mniej narażeni na kontakt z wirusami i bakteriami, ale to nie znaczy, że jesteśmy całkowicie od nich wolni. Regularne czyszczenie sprzętu do ćwiczeń, a także odpowiednia higiena osobista pozwolą utrzymać bakterie na bezpiecznym poziomie, pozwalając uniknąć infekcji i podrażnień skóry.

Jak czyścić matę do ćwiczeń?

Suszenie ma kluczowe znaczenie dla pozbycia się większości bakterii. Dlatego po każdym użyciu spryskaj matę sprayem dezynfekującym i pozostaw do wyschnięcia.
Co najmniej raz na dwa miesiące porządnie umyj matę w wannie i pozostaw do wyschnięcia, a następnie użyj środka dezynfekującego.

Jak czyścić roller?

Tak jak maty do jogi, po każdym użyciu zdezynfekuj roller i pozostaw do wyschnięcia, ale nigdy nie mocz wałków w wodzie. Część wałków może skutecznie chłonąć wodę i bardzo długo schnąć, w konsekwencji powstaje środowisko przyjazne do rozwoju grzybów.

Jak czyścić ciężarki i opaski?

Chropowata powierzchnia ciężarków sprawia, że łatwiej osadza się na nich brud i martwy naskórek. Dezynfekuj ciężarki i opaski po każdym użyciu płynem dezynfekującym, a raz na miesiąc umyj je wodą z mydłem, aby pozbyć się większych zanieczyszczeń.

Jak czyścić maszynę do cardio?

Po każdym treningu przetrzyj ekrany i uchwyty środkiem dezynfekującym, a raz na kilka miesięcy umyj całą maszynę.

Pamiętaj o higienie osobistej

Czyszczenie sprzętu jest bardzo ważnym elementem utrzymania domu w czystości. Należy jednak pamiętać, że jeszcze ważniejszym jest nasza higiena. Buty, w których na co dzień chodzisz po chodniku, mogą mieć na sobie wiele wirusów i bakterii, które potem roznoszą się po sprzęcie do ćwiczeń. Dlatego do treningu w domu przeznacz jedną osobną parę butów.

Po każdym treningu pierz ciuchy, nieważne czy się spociłeś, czy nie. Nawet delikatnie wilgotne ubrania sprzyjają rozwojowi bakterii. Nosząc te same ubrania treningowe kilka razy, możesz nabawić się infekcji skóry, a nawet problemów w miejscach intymnych.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.