Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Kompleks metaboliczny – odchudzanie bez treningu cardio

Kompleks metaboliczny – odchudzanie bez treningu cardio
Nie każdy z nas przepada za treningami cardio, które wykonywane są godzinami na bieżni. Czujemy się wtedy znudzeni, znużeni i mamy poczucie, że tracimy czas. Co więcej, nie każdy z nas ma możliwość wyjścia z domu czy skorzystania ze sprzętów do treningu aerobowego, jakie znajdziemy na siłowniach. Jest jednak pewne rozwiązanie, które pozwoli Ci na utratę zbędnych kilogramów i które wykonasz w domu. Rozwiązaniem jest trening metaboliczny.

Czym są kompleksy metaboliczne?

Kompleksy metaboliczne (kompleksy sztangowe), które wykonać możemy nie tylko ze sprzętem typu sztanga i hantle, ale też zamiennie przy użyciu gum czy butelek z wodami, są opcją dużo wydajniejszą. Nie potrzebujemy tak dużo czasu na ich wykonanie, jak w przypadku cardio na stałym tętnie. Są też dużo ciekawszą opcją dla osób, którym nie pasują treningi aerobowe.

Proponowany trening

  • Wykroki – po 10 powtórzeń na każdą z nóg
  • Sumo deadlift – 10 powtórzeń
  • Wyciskanie stojąc – 10 powtórzeń
  • Wiosłowanie sztangą – 10 powtórzeń
  • Przysiady – 10 powtórzeń
  • Rumuński martwy ciąg – 10 powtórzeń

Jak widzimy, trening składa się z 6 ćwiczeń, które będą mocno angażować całe ciało, gdyż bazujemy wyłącznie na ruchach wielostawowych, złożonych. Całość wykonujemy w formie obwodu. Oznacza to, że wykonując 10 wykroków na każdą z nóg, przechodzimy płynnie do martwego ciągu sumo i kontynuujemy trening. Niech Was nie zwiedzie mała ilość ćwiczeń. Po 2-3 takich obwodach poczujecie, co oznacza prawdziwy trening. Przerwę robimy dopiero wtedy, gdy wykonamy wszystkie ćwiczenia z listy, i nie powinna ona być dłuższa, niż 90 sekund.

Ciężar musicie dobrać taki, aby z lekkim trudem móc wykonać wszystkie założone ruchy. Dobierając obciążenie, skupić powinniście się na ćwiczeniu, które będzie najcięższe do wykonania z danym ciężarem. To pozwoli Wam wykonać wszystkie obwody

Trening wykonujemy 2-3 razy w tygodniu, jeżeli zależy Wam na podniesieniu tempa przemian energetycznych i redukcji tkanki tłuszczowej.

Zobacz także:

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.