Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Jak wygrać ze słodką pokusą?

Wdrażanie zdrowych nawyków żywieniowych czy też wprowadzanie planów ukierunkowanych na redukowanie tkanki tłuszczowej nie byłoby takie trudne, gdyby nie pojawiająca się od czasu do czasu ochota na pełne pustych kalorii przekąski, którymi w przeszłości zajadaliśmy się z wielkim apetytem. Co zrobić, aby chwile słabości nie zrujnowały osiągniętych efektów? Oto praktyczne i pomocne wskazówki:

Odpowiednio dopasuj dietę

W przypadku, gdy Twój jadłospis będzie nieprawidłowo zbilansowany, ryzyko występowania zachcianek żywieniowych będzie znacznie większe. Szczególnie niebezpieczne pod tym względem są zbyt drastyczne ograniczenia kaloryczne, niedostateczna podaż białka, deficyt witamin, składników mineralnych i błonnika. Zwróć uwagę na to, aby twoje menu było urozmaicone i oparte na niskoprzetworzonych produktach żywnościowych. Kaloryczność, choć ważna nie może stanowić jedynego kryterium w bilansowaniu jadłospisu.

Zadbaj o aktywność fizyczną

Jak wskazują liczne obserwacje, sięganie po słodycze i inne niezdrowe przekąski wiąże się często  nie tyle z występowaniu dotkliwego głodu, co ogólnym znudzeniem i brakiem zajęć, niską motywacją. Aktywność fizyczna nie tylko sprawi, że efektywnie zagospodarujesz wolny czas i odwrócisz uwagę od telewizora czy komputera, ale także zaczniesz bardziej przykładać uwagę do tego co jesz. Poprawa samopoczucia w związku z wydzielanymi podczas wysiłku endorfinami również posiada decydujący wpływ na zachowania żywieniowe i samokontrolę w związku z dokonywanymi wyborami żywieniowymi.

Pozwól sobie odnaleźć subtelny smak zdrowych potraw

Zdrowa i zbilansowana dieta charakteryzuje się również tym, że jest smaczna. Nie należy o tym zapominać, komponując swój co tygodniowy jadłospis. Warto poeksperymentować w kuchni i przygotować swoje ulubione potrawy w wersji bardziej fit – przy użyciu najwyższej jakości składników i używając odpowiedniej obróbki kulinarnej. Nie zapominaj o deserach – w zdrowej diecie jak najbardziej znajduje się miejsce na łakocie – pomyśl o sałatkach owocowych, własnoręcznie robionych ze świeżych owoców smoothies, a także orzechach, samodzielnie przygotowanych sernikach na zimno, omletach na słodko, etc. Początkowo klasyczne smaki nieprzesłodzonych i nieprzesolonych dań wydawać będą Ci się być może niesatysfakcjonujące, ale po kilku lub kilkunastu dniach odkryjesz na nowo ich walory kulinarne.

Postaw na jakość

Ciężka praca w związku z wykonywanym treningiem i poprawianiem sposobu odżywiania uwzględnia możliwość zastosowanie raz na jakiś czas słodkiego odstępstwa w jadłospisie. Kluczem jest umiar, dlatego zamiast kupować w supermarkecie niskojakościową, kilogramową paczkę ciastek postaw na coś bardziej wykwintnego i w ramach nagradzania swoich postępów kup sobie dobrej jakości czekoladę lub czekoladkę, najlepiej minimum 70 % kakao (lub ewentualnie takiej, w której składzie cukier nie znajduje się na pierwszym miejscu) albo jakiś inny przysmak, zawierający np. niesolone i nieprażone orzechy. Unikaj przede wszystkim produktów zawierających tłuszcze utwardzone (uwodornione).

Wzmacniaj swoją motywację

Każdy powód na podjęcie tej trudnej decyzji związanej z rezygnacją ze słodkiego uzależnienia jest dobry. Niezależnie od tego czy się odchudzasz, czy chcesz zbudować dobrej jakości masę mięśniową albo  - czy też cierpisz na spadek formy psychicznej,  dopadają cię depresyjne nastroje i dokucza ci przewlekłe zmęczenie musisz cały czas mieć przed oczami swój cel, nawet jeśli pojawią się nieprzewidziane okoliczności. Odpowiednio wysokie zaangażowanie i determinacja w dążeniu do osiągnięcia upragnionych rezultatów stanowią doskonałą siłę napędową do rozstania się z pustymi kaloriami.

Podsumowanie

Łatwy dostęp do niskojakościowych przekąsek niweczy wiele planów ukierunkowanych na redukcję tkanki tłuszczowej, sprzyjając jednocześnie powstawaniu wielu dolegliwości zdrowotnych. Pomimo iż rozstanie ze słodki nałogiem do łatwych nie należy, to przy odrobinie determinacji można się od niego skutecznie uwolnić.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.