Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Wspomagacze nastroju, które nic nie kosztują

Wspomagacze nastroju, które nic nie kosztują
Kiedy masz dobry nastrój, wówczas cały świat wydaje się z Tobą współpracować. Niestety nie zawsze tak jest. Czy zdarza Ci się poczuć przygnębienie po otrzymaniu niezbyt dobrej wiadomości? Czy miewasz kiepskie dni, nawet bez konkretnego powodu? Takie nawet drobne rozczarowania i frustracje mogą wpłynąć na nasze samopoczucie i sprawić, że będziemy marudni i zniechęceni do wszelkich czynności.

Gorsze dni, choć mało przyjemne, nie są niczym niezwykłym.
Niżej znajdziesz kilka pomysłów na to, żeby szybko poprawić sobie nastrój. Co więcej, one nic nie kosztują i są banalne do wykonania!

Wybierz się na spacer do parku

Czy masz wokół swojej pracy lub miejsca zamieszkania park albo las? Wykorzystaj to i wybierz się na spacer, wtedy gdy coś Cię zdenerwuje lub zasmuci. Chodzenie, szczególnie na łonie przyrody, może obniżyć poziom hormonów stresu w Twoim organizmie i przyspieszyć uwalnianie endorfin — hormonów, które łagodzą stres, ból i dyskomfort.

A jeśli trafi Ci się słoneczny dzień, wówczas dodatkowo pobudzisz produkcję serotoniny, która jest kolejnym hormonem poprawiającym nastrój.

Wybierz koniecznie miejsce, w którym będziesz mieć dookoła siebie przyrodę. Natura zwiększa poczucie szczęścia, zmniejsza stres, ale także pomaga lepiej się skoncentrować, co może być kluczem do rozwiązania Twoich problemów. Kiedy uspokoisz umysł i wykonasz swoje zadania, wówczas i nastrój ulegnie znacznej poprawie.

Posłuchaj swojej ulubionej muzyki

Czy wiesz, że muzyka może pomóc w poprawie nastroju? Wpływa ona na nasze emocje, wspomnienia. Owszem może wywołać łzy, jeśli kojarzy się np. z osobą, której już przy nas nie ma, dlatego istotny jest odpowiedni jej dobór.
Odpowiednia muzyka (czyli taka, która dobrze Ci się kojarzy) może złagodzić stres i napięcie, a w niektórych przypadkach poprawić koncentrację.

Śmiej się ile tylko możesz

Być może pomyślisz, że mając kiepski nastrój „śmianie się jak głupi do sera” jest bez sensu, ale faktem jest, że śmiech może rozładować napięcie np. przed ważnym spotkaniem czy prezentacją.

Zauważyłeś, że wielu wykładowców zaczyna swoje wystąpienia jakimś żartem? To nie przypadek.
Jeśli jednak przychodzi Ci to z wielką trudnością, wykorzystaj kilka prostych narzędzi, np. obejrzyj humorystyczny, zabawny filmik, przejrzyj zabawne obrazki.

Przytulaj się

To całkiem naturalne, że zwracasz się do ludzi o wsparcie fizyczne i emocjonalne, gdy masz gorszy dzień. Twoje ciało intuicyjnie wie, że uściski dają ukojenie. Jeśli tylko masz przy sobie kogoś bliskiego, wówczas nie wstydź się tego gestu. Przytulanie się jest przyjemne i kojące, i jeśli Twój stan emocjonalny tego wymaga, to z pewnością bliska osoba Ci nie odmówi.

Zadzwoń do ukochanej osoby

Jak poprawić nastrój? Zadzwoń do ukochanej osobyNie ma nic lepszego, żeby poprawić sobie nastrój, niż rozmowa z bliską osobą. Nawet kilka minut może znacząco go poprawić. Bliscy zawsze Cię wysłuchają, będą po Twojej stronie, a jeśli trzeba, to i spróbują rozśmieszyć. Czasami jednak najważniejsze jest to, że po prostu są. Sama świadomość tego podczas krótkiej rozmowy może dodać Ci sił, żeby przetrwać dzień.

Zrób dla kogoś coś miłego

Czy wiesz, że sprawienie komuś przyjemności, może poprawić nastrój także Tobie? To naprawdę działa. Jeśli robisz sobie w pracy kawę, zapytaj koleżankę, kolegę, który ma natłok pracy i nie może się oderwać od biurka, czy też ma ochotę czegoś się napić. Kup żonie kwiatka wracając z pracy, mężowi dobrą czekoladkę — chodzi o drobne gesty. Uśmiechnij się do kogoś na ulicy albo pomóż sąsiadce z zakupami.

Aromaterapia ma sens

Twój zmysł węchu może komunikować się bezpośrednio z ciałem migdałowatym — częścią mózgu, która pomaga regulować emocje. To właśnie dlatego zapachy, które wywołują pozytywne lub nostalgiczne wspomnienia, często pomagają rozładować napięcie i niepokój. Związek między mózgiem a węchem może również pomóc wyjaśnić, dlaczego rzeczy, które dobrze pachną, mogą sprawić, że poczujesz się dobrze. I to wcale nie muszą być olejki eteryczne, które są głównym narzędziem aromaterapii. Wykorzystaj po prostu magię zapachów, które dobrze Ci się kojarzą, np. perfumy ukochanej osoby, świeże ciasto, ulubione kwiaty lub herbata albo kawa.

Podsumowanie

Nie martw się tym, że od czasu do czasu masz kiepski nastrój. To zupełnie normalne i dotyczy każdego z nas. Najważniejsze to skorzystać z narzędzi, które mogą go nieco poprawić. Powyższe metody są bardzo proste, szybkie i darmowe. Wypróbuj je, a zobaczysz, że łatwiej Ci będzie nieco ustabilizować się emocjonalnie i np. móc dokończyć swoją pracę czy choćby spojrzeć na całą sytuację z dystansem.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.