Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Kursy i szkolenia z dietetyki – czy to klucz do sukcesu?

Nie ulega wątpliwości, że kluczem do sukcesu w wielu dziedzinach jest wiedza. Tak też jest w przypadku odżywiania i kształtowania sylwetki. Rozwiązaniem na dłuższą metę nigdy nie będzie podążanie za aktualnie panująca modą, czy też stosowanie się do zaleceń z prasy. Warto pomyśleć o zdobywaniu wiedzy i zwiększaniu swojej świadomości dotyczącej odżywiania. Jak to robić? Czy modne kursy i szkolenia są dobrym pomysłem?

Na wstępie zacznijmy od przybliżenia definicji szkolenia oraz kursu.

Pod pojęciem szkolenia kryją się różne działania i formy doskonalenia umiejętności, podnoszenia wiedzy i kwalifikacji zawodowych. Szkolenia prowadzone są w określonym miejscu i czasie, jak również według określonej metodyki i zgodnie z określonym programem. Szkolenia mogą mieć charakter otwarty lub zamknięty, mogą być również prowadzone w systemie e-learningowym.

Pod pojęciem kursu rozumie się nabywanie nowych umiejętności lub rozwijanie i ulepszanie już istniejących. Kurs powinien być zaplanowany i organizowany z zamysłem nauczania.

Kursem określa się również dłuższe szkolenie, obejmujące minimum 30 godzin dydaktycznych.

Wyróżniamy kursy doszkalające (doskonalenie się w danej dziedzinie) oraz kursy kwalifikacyjne (kursy prowadzone przez placówkę doskonalenia nauczycieli).

Czym kierować się wybierając szkolenie?

Oferta kursów oraz szkoleń związanych z żywieniem, suplementacją i aktywnością fizyczną staje się z roku na rok coraz bardziej szeroka. Łatwo zgubić się w gąszczu szkoleń i ekspertów w każdej dziedzinie.

O ile warto zadbać o swoją wiedzę związaną z żywieniem, między innymi poprzez aktywny udział w szkoleniach, o tyle trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie dostępne na rynku oferty będą godne uwagi.

Na co zwrócić uwagę wybierając szkolenie?

Przede wszystkim należy zastanowić się nad własnymi potrzebami. Inne potrzeby może mieć doszkalający się dietetyk, trener personalny, zawodnik, czy osoba chcąca po prostu zadbać o własne zdrowie, czy świadomie i trwale schudnąć.

  • Zastanów się więc do czego jest ci potrzebne szkolenie?
  • Co chcesz osiągnąć?
  • Czy potrzebujesz certyfikatów potwierdzających zdobytą wiedzę?
  • Do kogo kierowane jest szkolenie?
  • Czy szkolenie kierowane jest do osób początkujących, czy do osób posiadających już pewien poziom wiedzy?
  • W czym jesteś dobry? Jakiej wiedzy ci brakuje?

Nie decyduj się na specjalistyczne szkolenie w danej dziedzinie, jeśli brakuje ci podstaw. Najprawdopodobniej niewiele uda ci się wynieść z takiego szkolenia. Szkoda więc marnować na nie czas i pieniądze.

Z drugiej jednak strony, jeśli masz już w danej dziedzinie solidne podstawy, wybieraj szkolenia bardziej zaawansowane, specjalistyczne, po to, by rozwijać się i poszerzać swoją wiedzę, a nie jedynie powielać te same informacje.

Rozglądając się za szkoleniami warto również zwrócić uwagę na renomę firmy, przez którą są organizowane oraz doświadczenie osób je prowadzących.

Czy osoba prowadząca jest osoba kompetentną i posiada dużą wiedzę w temacie, którego dotyczyć będzie szkolenie?

Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z opinią osób, które odbyły podobne szkolenia.

Czy szkolenia gwarantują wiedzę?

Samo uczęszczanie na szkolenia niestety niczego nie gwarantuje.

Szkolenia to z reguły jedynie kilka godzin spotkań prowadzonych w formie zbliżonej do wykładów.

To ile wyniesiesz ze szkoleń, zależy w dużej mierze od Ciebie.

Z pewnością samo „odbębnienie” jak największej ilości szkoleń, nie przyczyni się do drastycznego zwiększenia poziomu wiedzy.

Ważne by samemu aktywnie uczestniczyć w spotkaniach, notować i poszerzać wiedzę na własną rękę, między innymi czytając książki, publikacje czy też badania naukowe.

Już Konfucjusz mówił „uczyć się i nie myśleć to strata czasu, myśleć i nie uczyć się to niebezpieczeństwo…”.

Pamiętajmy, że szkolenia to pewnego rodzaju forma rozszerzania wiedzy, doszkalania się. Ukończenie jednego czy dwóch szkoleń nie czyni z nikogo eksperta w danym temacie.

Świadomość tego przychodzi z czasem. Bowiem im więcej na jakiś temat wiemy, tym bardziej zdajemy sobie sprawę, jak wiele kwestii pozostaje jeszcze przez nas niepoznanych, czy też niezrozumianych.

Szkolenia jak najbardziej mogą być przydatne i skuteczne w poszerzaniu naszej wiedzy, pamiętajmy jednak jak ważne jest zachowanie własnego, racjonalnego myślenia.

Nie ulega natomiast wątpliwości, że właśnie poprzez poszerzanie własnej wiedzy i doświadczenia, jesteśmy w stanie osiągnąć trwały sukces.

 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.