Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Bezpieczne treningi online - czyli jakie?

Bezpieczne treningi online - czyli jakie?
W czasie ograniczonych możliwości treningowych dla wielu z nas domowe treningi okazują się najlepszą i najczęściej jedyną opcją. Dzięki social mediom możemy streamować i wybierać spośród wielu różnych typów ćwiczeń online. Crossfit, turbo spalanie, płaski brzuch i wiele innych treningów jest dostępnych od ręki. Jednak często nie zdajemy sobie sprawy, że nie każdy trening jest dla nas odpowiedni.

Zanim zdecydujesz się na trening online, pamiętaj, że część z nas ma jakieś schorzenia i wady postawy. Nawet jeśli trening online wydaje się odpowiedni dla Ciebie, intensywność i zła forma wykonywanych ćwiczeń mogą spowodować kontuzję  i konieczność wizyty u fizjoterapeuty. Nie warto kusić się o zrzucenie 5 kg, jeżeli wiąże się to z chronicznym bólem pleców czy kontuzją kolana.

Na co zwracać uwagę podczas ćwiczeń online?

Zacznij rozgrzewką

Wiele treningów omija rozgrzewkę, żeby zachęcić użytkowników krótkim, mocnym treningiem. Rozgrzane ciało poprawia przepływ krew do mięśni, przyspieszając tętno i oddychanie. Dotlenione mięśnie łatwiej dostosowują się do treningu i pozwalają uniknąć kontuzji.

Słuchaj swojego ciała

Nie ćwicz, gdy jesteś chory lub przetrenowany. Zmęczenie może osłabić jakość wykonywanych ćwiczeń i zwiększyć ryzyko kontuzji.

Nie ignoruj bólu

Ból jest znakiem ostrzegawczym, którego nie należy ignorować. Nagły ból, który pojawia się podczas treningu, jest prawdopodobnie formą kontuzji. Nawet jeśli jest łagodny, nie lekceważ go i zmniejsz intensywność treningu. Jeśli ból jest silny przerwij trening. Dodatkowo pamiętaj, że stawy nigdy nie powinny boleć podczas ćwiczeń. Jest to sygnał alarmowy.

Nigdy nie zgaduj, co powoduje ból

Jeżeli podczas treningu online nabawiłeś się kontuzji, nie szukaj pomocy w na facebooku. Pamiętaj, że nieodpowiednio zdiagnozowana kontuzja i próba jej złagodzenia może spowodować więcej szkody niż rzeczywista pomoc! Najlepiej zasięgnij porady u fizjoterapeuty.

Schładzaj ciało po treningu

Po intensywnym treningu spędź 5-10 minut na delikatnym rozciąganiu. Pomoże to spowolnić oddech, zapobiec zawrotom głowy i skurczom mięśni.

Podsumowanie

Chociaż ćwiczenia online mogą wydawać się atrakcyjne, powinny być dobierane do naszych indywidualnych potrzeb. Trening pod nadzorem trenera personalnego pozwoli Ci dopasować odpowiedni dla Ciebie zestaw ćwiczeń i wyeliminuje kontuzje.

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.