Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Kochanego ciała nigdy za dużo? Rodzicie nie dostrzegają nadwagi u swych dzieci!

Problem nadwagi i otyłości u dzieci oraz młodzieży z roku na rok staje się coraz bardziej poważny i widoczny gołym okiem. Wydawałoby się, że to rodzice powinni być osobami, które dostrzegą zagrożenie i zaczną przeciwdziałać, jednak okazuje się – co potwierdza również niżej zamieszczone badanie, że miłość bywa ślepa.

Ponad 50% rodziców nie dostrzega problemu nadwagi u własnych dzieci!

Na początku 2014 roku w czasopiśmie Pediatrics opublikowane zostały badania Alyssa Lundahl i jej współpracowników z Uniwersytetu Lincolna w Nebrasce. Dokonali oni analizy 69 badań, w których opisane było więcej niż 15.000 przypadków dzieci w wieku od 2 do 18 roku życia, dotkniętych nadwagą. Okazało się, że ponad połowa rodziców (50,7% !) twierdziła, że ich potomek nie jest gruby lub też, choć waga i wygląd dziecka ewidentnie wskazują na nadmiar kilogramów, to nie stanowiło to dla nich przyczyny do niepokoju.

Równie interesujących spostrzeżeń dokonali badacze po przeanalizowaniu danych ponad 64 tysięcy dzieci, które miały prawidłową masę ciała, czyli nie dotyczył ich problem nadwagi, ani tym bardziej otyłości. Ponad 14% rodziców wyraziło troskę, że ich potomstwo waży zbyt mało!

Niestety w wyżej opisanych badaniach nie uwzględniono informacji, czy i w jaki sposób waga rodziców wpływała na postrzeganie ciężaru ciała/wyglądu ich potomstwa.

Jak walczyć z otyłością u dzieci?

Nie da się ukryć, że dzieci są coraz bardziej grube, przekarmiane, brakuje im ruchu, a jedzenie, które podają im rodzice jest niejednokrotnie tragicznej jakości, z małą ilością wartości odżywczych, oparte o wyroby wysoko przetworzone, naładowane cukrem i niezdrowymi tłuszczami (http://potreningu.pl/articles/2432/karmisz-tym-swoje-dziecko-to-wyrzadzasz-mu-krzywde- ).

Nieustannie publikuje się także wiele badań, które potwierdzają powyżej opisaną sytuację. I pojawia się problem – jak walczyć z otyłością u dzieci?

Przede wszystkim, aby wspomóc potomstwo, rodzice powinni zacząć od zajęcia się sobą, czyli naprawienia własnej diety oraz do zwiększenia aktywności fizycznej, wszak przykład idzie z góry.

Warto też zastanowić się, dlaczego rodzice pozwalają na to, aby ich dzieci były grube: http://potreningu.pl/articles/2772/dlaczego-rodzice-pozwalaja-na-to-aby-ich-dzieci-byly-grube

http://potreningu.pl/articles/2535/nadwaga-u-dziecka-wina-rodzicow

 

Treści prezentowane na naszej stronie mają charakter edukacyjny i informacyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby były one merytorycznie poprawne. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one indywidualnej konsultacji ze specjalistą, która jest dostosowana do Twojej konkretnej sytuacji.