Indywidualny plan

Dietetyczny

Indywidualny plan

Treningowy

Indywidualny plan

Dieta + Trening

Opieka dietetyka i trenera Już od

Plan dieta + trening 29,99 zł/mies.

Opieka dietetyka Już od

Plan dietetyczny 26,66 zł/mies.

Opieka trenera Już od

Plan treningowy 23,33 zł/mies.

Plany dieta i trening
{{$parent.show_arts ? 'Artykuły' : 'Baza wiedzy'}}
Sklep

Kompleks metaboliczny - odchudzanie bez treningu cardio

Kompleks metaboliczny - odchudzanie bez treningu cardio
Nie każdy z nas przepada za treningami cardio, które wykonywane są godzinami na bieżni. Czujemy się wtedy znudzeni, znużeni i mamy poczucie, że tracimy czas.

Co więcej, nie każdy z nas ma możliwość wyjścia z domu czy skorzystania ze sprzętów do treningu aerobowego, jakie znajdziemy na siłowniach. Jest jednak pewne rozwiązanie, które pozwoli Tobie na utratę zbędnych kilogramów i które wykonasz w domu. Rozwiązaniem jest trening metaboliczny.

Kompleksy metaboliczne, kompleksy sztangowe, które wykonać możemy nie tylko ze sprzętem typu sztanga i hantle, ale też zamiennie przy użyciu gum czy butelek z wodami, są opcją dużo wydajniejszą. Nie potrzebujemy tak dużo czasu na ich wykonanie, jak w przypadku cardio na stałym tętnie. Są też dużo ciekawszą opcją dla osób, którym nie pasują treningi aerobowe.

Proponowany  trening

Wykroki po 10 powtórzeń na każdą z nóg

Sumo deadlift 10 powtórzeń

Wyciskanie stojąc 10 powtórzeń

Wiosłowanie sztangą 10 powtórzeń

Przysiady 10 powtórzeń

Rumuński martwy ciąg 10 powtórzeń

Jak widzimy, trening składa się z 6 ćwiczeń, które będą mocno angażować  całe ciało, gdyż bazujemy wyłącznie na ruchach wielostawowych, złożonych. Całość wykonujemy w formie obwodu. Oznacza to, że wykonując 10 wykroków na każdą z nóg, przechodzimy płynnie do martwego ciągu sumo i kontynuujemy trening. Niech Was nie zwiedzie mała ilość ćwiczeń. Po 2-3 takich obwodach poczujecie, co oznacza prawdziwy trening. Przerwę robimy dopiero, gdy wykonamy wszystkie ćwiczenia z listy, i nie powinna ona być dłuższa, niż 90 sekund.

Ciężar musicie dobrać taki, aby z lekkim trudem móc wykonać wszystkie założone ruchy. Dobierając obciążenie, skupić powinniście się na ćwiczeniu, które będzie najcięższe do wykonania z danym ciężarem. To pozwoli Wam wykonać wszystkie obwody

Trening wykonujemy 2-3 razy w tygodniu, jeżeli zależy Wam na podniesieniu tempa przemian energetycznych i redukcji tkanki tłuszczowej.

Zobacz także:

Jak trenować biceps w domu?

Jak trenować triceps w domu?

Jak trenować plecy w domu?

Jak trenować barki w domu?

W artykule mówimy o: Odchudzanie Trening